Wróć do listy artykułów

Regulamin sklepu

Polityka prywatności

© 2023

Wszystkie prawa zastrzeżone

Strona stworzona przez Kobieca energia w biznesie

27 sierpnia 2023

Dzisiaj o tym czym jest trening mentalny, na jakich fundamentach się opiera i w czym pomaga.

Znajdziesz tu również ankietę do pobrania i wypełnienia w wolnej chwili przygotowaną przeze mnie na podstawie badania „Pewność siebie Polaków”.

 

Pobierz ankietę >

 

Tu więcej informacji o samym raporcie: https://mental-power.pl/trening-mentalny/badania-pewnosc-siebie-polakow/

 

Tak więc trening mentalny to świadoma i zaplanowana praca nad zmianą myśli i przekonań, nauka regulowania emocji, tworzenie takiej postawy mentalnej, która daje pewność siebie, poczucie własnej wartości, wewnętrzny spokój, koncentrację, uczy odporności psychicznej i nawyku zwyciężania. Dodam jeszcze, ze wszystkie te cechy są niezwykle istotne w ciekawej koncepcji „pełnej osoby”, o której mówiła Elaine Milne na ostatnim Kongresie PSRDU, na ten temat powstanie oddzielny wpis, bo myślę, że warto przyjrzeć mu się dokładniej, tak więc chodzi tu o to aby człowiek czuł się spełniony wielopłaszczyznowo.

 

Należy również głośno powiedzieć o tym, że trening mentalny łączy w sobie elementy różnych dziedzin naukowych, są to: psychologia i elementy psychoterapii, endokrynologia i fizjologia, socjologia, filozofia.

 

Naczelnym zadaniem treningu mentalnego jako procesu jest wytrenowanie i wyćwiczenie takich umiejętności, które będą wspierać Cię w realizowaniu potencjału i pracy z dowolnymi celami.

 

W praktyce proces treningu mentalnego realizowany jest poprzez indywidualne spotkania na sesji lub cyklu sesji, wszystko zależy od Twoich potrzeb. Proces ma określoną formę i korzysta z konkretnych narzędzi, chociaż trener może elastycznie reagować na daną sytuację.

Jesteś ciekawy w czym może Tobie pomóc trening mentalny?

 

Napisz do mnie >

 

Kiedy jak nie dzisiaj?